Hefei Grand Nets Co., Ltd.
Καλέστε μας: +86 15605607108
WhatsApp: +86 15605607108
Δίχτυ σκίασης
Είστε εδώ: Σπίτι » Προϊόντα » Δίχτυ σκίασης

Κατηγορία προϊόντων

Τι είναι το HDPE Δίχτυ σκίασης


HDPE Δίχτυ σκίασης, γνωστό και ως ύφασμα σκίασης ή Δίχτυ σκίασης, είναι ένα πλεκτό υλικό κατασκευασμένο από πολυαιθυλένιο υψηλής πυκνότητας (HDPE) και χρησιμοποιείται κυρίως για σκίαση στον ήλιο διατηρώντας παράλληλα την κυκλοφορία του αέρα. Χρησιμοποιείται ευρέως για την προστασία των καλλιεργειών, των λουλουδιών, των λαχανικών, των θερμοκηπίων, των ζώων, των εργοταξίων και των υπαίθριων χώρων από την υπερβολική ηλιακή ακτινοβολία, τη θερμότητα και την υπεριώδη ακτινοβολία.


Ανάλογα με την εφαρμογή, το HDPE Δίχτυ σκίασης μπορεί να επιτύχει ποσοστό σκίασης 30%-95%. Τα Δίχτυ σκίασης του SUGRAND είναι κατασκευασμένα από 100% Virgin υλικό HDPE με πρόσθετους σταθεροποιητές UV για παράταση της διάρκειας ζωής τους. Τα χρώματα, τα πλάτη και τα βάρη CustoRecommended Productsm μπορούν να κατασκευαστούν για να καλύψουν τις συγκεκριμένες ανάγκες των χονδρεμπόρων, των αγροτών και των βιομηχανικών έργων.


Ανάλογα με τη διαδικασία ύφανσης, το HDPE Δίχτυ σκίασης μπορεί να κατασκευαστεί ως ταινία Δίχτυ σκίασης, μονοφωνική Δίχτυ σκίασης και μονοκασέτα Δίχτυ σκίασης για την ικανοποίηση διαφόρων απαιτήσεων.


Σε έργα σκίασης γεωργίας, θερμοκηπίου, κήπου, κατασκευών και εξωτερικών χώρων, η επιλογή του κατάλληλου ρυθμού σκίασης και της διαδικασίας ύφανσης είναι κρίσιμη. Το παρακάτω περιεχόμενο περιγράφει πώς να επιλέξετε το σωστό Δίχτυ σκίασης για διαφορετικά σενάρια εφαρμογών.



Πώς να επιλέξετε τον σωστό ρυθμό σκίασης;


Η επιλογή του σωστού ποσοστού σκίασης είναι ένας από τους πιο σημαντικούς παράγοντες κατά την αγορά του Δίχτυ σκίασης. Διαφορετικά φυτά, κλίματα και χρήσεις απαιτούν διαφορετικούς ρυθμούς σκίασης.


Ακολουθεί ένα παράδειγμα σύγκρισης των διαφόρων επιπέδων σκιάς και των τυπικών χρήσεών τους:


Ποσοστό σκιάς Ιδανική περίπτωσης χρήσης Κοινά φυτά ή εφαρμογές
30% απόχρωση Net Λαχανικά, βότανα και λουλούδια Μαρούλι, καρότα, ντομάτες, βότανα
50% Δίχτυ σκίασης Γενική κηπουρική, μικτές καλλιέργειες Πιπεριές, σπανάκι, φράουλες
70% Δίχτυ σκίασης Τροπικά φυτά, φυτά θερμοκηπίου Ορχιδέες, ανθούρια, εσωτερικά φυτά
90% Δίχτυ σκίασης Εξαιρετική προστασία από τον ήλιο, ευαίσθητα φυτά Φυλλώδη πράσινα, λουλούδια που αγαπούν σκιά


30% Δίχτυ σκίασης

30% Δίχτυ σκίασης παρέχει σκιά ενώ έχει υψηλή αναπνοή, καθιστώντας το ιδανικό για περιβάλλοντα όπου η αποτελεσματικότητα της σκίασης δεν είναι κρίσιμη.


50% Δίχτυ σκίασης

50% Δίχτυ σκίασης είναι κατάλληλο για τις περισσότερες γεωργικές φυτεύσεις, μειώνοντας μέτρια την έκθεση στο ηλιακό φως ενώ προάγει την υγιή ανάπτυξη των φυτών.


70% Δίχτυ σκίασης

70% Δίχτυ σκίασης είναι κατάλληλο για περιοχές με έντονο ηλιακό φως και μπορεί να μειώσει αποτελεσματικά το θερμικό στρες στα φυτά.


90% Δίχτυ σκίασης

90% Δίχτυ σκίασης είναι ένα είδος υφάσματος σκιάς που εμποδίζει το 90% του ηλιακού φωτός. Αυτό το υψηλό επίπεδο σκιάς το καθιστά ιδανικό για την προστασία φυτών που απαιτούν σημαντική μείωση του φωτός για να ευδοκιμήσουν, όπως πράσινα φυλλώδη, τροπικά φυτά και ορισμένα λουλούδια. Σε κλίματα όπου ο ήλιος είναι ιδιαίτερα έντονος ή όπου τα φυτά είναι επιρρεπή σε ηλιακά εγκαύματα, ένα 90% Δίχτυ σκίασης παρέχει εξαιρετική κάλυψη.


Εάν δεν είστε βέβαιοι ποιος ρυθμός σκίασης είναι κατάλληλος για το έργο σας, ο SUGRAND μπορεί να προτείνει την καταλληλότερη λύση με βάση το τοπικό κλίμα και τον τύπο της καλλιέργειας.



Χαρακτηριστικά του SUGRAND HDPE Δίχτυ σκίασης


Τα SUGRAND Δίχτυ σκίασης κατασκευάζονται με πρώτες ύλες υψηλής ποιότητας και προηγμένη τεχνολογία ύφανσης.


Premium Virgin HDPE Υλικό

Το Δίχτυ σκίασης μας είναι κατασκευασμένο από 100% υλικό HDPE, προσφέροντας μεγαλύτερη αντοχή σε εφελκυσμό και ευελιξία σε σύγκριση με τα ανακυκλωμένα υλικά.


Εξαιρετική προστασία UV

Το HDPE του SUGRAND Δίχτυ σκίασης περιέχει σταθεροποιητές UV, μειώνοντας αποτελεσματικά την υπεριώδη ακτινοβολία και επεκτείνοντας τη διάρκεια ζωής τους.

Μάθετε περισσότερα: Ποια είναι η διάρκεια ζωής του HDPE Δίχτυ σκίασης;


Υψηλή αναπνοή

Η δομή του πλεκτού πλέγματος επιτρέπει την κυκλοφορία του αέρα, βοηθώντας στη σταθεροποίηση του περιβάλλοντος ανάπτυξης των φυτών.


Προσαρμόσιμη Παραγωγή

Το SUGRAND προσφέρει προσαρμοσμένη παραγωγή, συμπεριλαμβανομένου του ρυθμού σκίασης, του χρώματος, του πλάτους, του μήκους, του βάρους και του OEM, για να καλύψει τις ανάγκες διαφόρων έργων χονδρικής.



Πλεονεκτήματα και πλεονεκτήματα του HDPE Δίχτυ σκίασης


Η επιλογή του σωστού Δίχτυ σκίασης μπορεί να αυξήσει την απόδοση της καλλιέργειας και να μειώσει το κόστος συντήρησης.


Ρύθμιση του Περιβάλλοντος Ανάπτυξης

Το Δίχτυ σκίασης μπορεί να μειώσει αποτελεσματικά τη θερμοκρασία της επιφάνειας, να διατηρήσει την υγρασία του εδάφους και να παρέχει ένα κατάλληλο περιβάλλον ανάπτυξης για τις καλλιέργειες. ‌


Προστατέψτε τις καλλιέργειες από φυσικές καταστροφές

Το Δίχτυ σκίασης μπορεί να προστατεύσει τις καλλιέργειες από έντονες καιρικές συνθήκες, όπως ισχυρούς ανέμους, χαλάζι και δυνατή βροχή. ‌


Εύκολη εγκατάσταση και συντήρηση

Το Δίχτυ σκίασης είναι πολύ βολικό στην εγκατάσταση και την αποσυναρμολόγηση και η περιοχή κάλυψης και ο χρόνος κάλυψης μπορούν να ρυθμιστούν ανά πάσα στιγμή ανάλογα με τις ανάγκες. ‌


Ευρύ φάσμα Εφαρμογών

Από την καλλιέργεια θερμοκηπίου και τους οπωρώνες έως την κτηνοτροφία, τα εργοτάξια, τους χώρους στάθμευσης και τα έργα εξωραϊσμού, το HDPE Δίχτυ σκίασης παρέχει λύσεις για μια ποικιλία εμπορικών και βιομηχανικών έργων.


Μάθετε περισσότερα: Πλεονεκτήματα του Δίχτυ σκίασης



Πώς να επιλέξετε το σωστό Δίχτυ σκίασης

Πώς να επιλέξετε το σωστό Δίχτυ σκίασης; , Η επιλογή ενός Δίχτυ σκίασης περιλαμβάνει την εξέταση όχι μόνο του ρυθμού σκίασης, αλλά και του σεναρίου εφαρμογής, της διαδικασίας κατασκευής και του βάρους, τα οποία επηρεάζουν το τελικό αποτέλεσμα. Πριν προβείτε σε μαζικές αγορές, λάβετε υπόψη τους παρακάτω παράγοντες.


Επιλέξτε ανά Εφαρμογή

Γεωργικά Δίχτυ σκίασης

Θερμοκήπιο Δίχτυ σκίασης

Κτηνοτροφία Δίχτυ σκίασης

Χώρος στάθμευσης Δίχτυ σκίασης

Κατασκευή Δίχτυ σκίασης


Επιλέξτε ανά τύπο πλεξίματος

Μονόχρωμο Δίχτυ σκίασης

Μονόχρωμο Δίχτυ σκίασης προσφέρουν καλύτερο αερισμό και πιο προσεγμένη εμφάνιση.


Ταινία Δίχτυ σκίασης

Ταινία Δίχτυ σκίασης προσφέρουν εξαιρετική απόδοση σκίασης.


Μονοφωνική ταινία Δίχτυ σκίασης

Μονοφωνική ταινία Δίχτυ σκίασης συνδυάζει τα πλεονεκτήματα και των δύο δομών και είναι κατάλληλο για μακροχρόνια εμπορική χρήση.


Επιλέξτε με GSM

GSM Εφαρμογή
50-80 GSM Προσωρινή χρήση
80-150 GSM Γεωργία
150-320 GSM Εμπορικά Έργα



Κοινή εφαρμογή του HDPE Δίχτυ σκίασης


Το HDPE Δίχτυ σκίασης χρησιμοποιείται ευρέως σε διάφορα σενάρια λόγω της ευελιξίας και της ευελιξίας τους. Ακολουθούν ορισμένα κοινά σενάρια χρήσης:


Θερμοκηπιακή Καλλιέργεια

Προστατέψτε τις καλλιέργειες από την υπερβολική ηλιακή ακτινοβολία και βελτιώστε τη διαχείριση της θερμοκρασίας.


Λαχανοκαλλιέργεια

Μειώστε το θερμικό στρες και βελτιώστε την ποιότητα των καλλιεργειών κατά τις καλοκαιρινές περιόδους.

Προτεινόμενα προϊόντα: 3 βελόνες 70GSM Green Tape Δίχτυ σκίασης


Φυτώρια λουλουδιών

Δημιουργήστε σταθερές συνθήκες ανάπτυξης για ευαίσθητα καλλωπιστικά φυτά.


Προστασία Κτηνοτροφίας

Παρέχετε ψύξη και άνεση σε πτηνοτροφεία και κτηνοτροφικά καταφύγια.

Προτεινόμενα προϊόντα: Πλεκτός Μονόχρωμο Δίχτυ σκίασης


Πάρκινγκ και Εξωτερικοί Χώροι

Μειώστε τη συσσώρευση θερμότητας σε οχήματα και εξοπλισμό εξωτερικού χώρου.


Εργοτάξια

Ελέγξτε τη σκόνη και παρέχετε προσωρινή σκίαση για τους εργαζόμενους και τα υλικά.

εξωτερικός χώρος Δίχτυ σκίασης

Υπαίθριος

θερμοκήπιο Δίχτυ σκίασης

Greenhouse

γεωργία Δίχτυ σκίασης

Γεωργία

κήπος Δίχτυ σκίασης

Σπίτι και κήπος


Γιατί να επιλέξετε SUGRAND Δίχτυ σκίασης


Η επιλογή του σωστού προμηθευτή Δίχτυ σκίασης είναι εξίσου σημαντική με την επιλογή του σωστού προϊόντος. Με περισσότερα από 18 χρόνια εμπειρίας στην κατασκευή προϊόντων HDPE Δίχτυ σκίασης, η SUGRAND έχει γίνει ένας αξιόπιστος συνεργάτης για παγκόσμιους διανομείς γεωργικών προϊόντων, προμηθευτές θερμοκηπίων, κατασκευαστικές εταιρείες και μάρκες OEM.


Τα πλεονεκτήματά μας περιλαμβάνουν:

Προηγμένες πλεκτομηχανές

Αυστηρός ποιοτικός έλεγχος (πιστοποιημένος κατά ISO 9001, SGS, CE κ.λπ.)

Πρώτες ύλες σταθεροποιημένες στην υπεριώδη ακτινοβολία

Υποστήριξη OEM & ODM

Προσαρμοσμένα μεγέθη και χρώματα

Δυνατότητα γρήγορης παράδοσης


Είτε είστε διανομέας, εργολάβος θερμοκηπίου, προμηθευτής γεωργικών προϊόντων ή προγραμματιστής έργων, η ομάδα μας μπορεί να παρέχει προσαρμοσμένες λύσεις Δίχτυ σκίασης με βάση τις συγκεκριμένες απαιτήσεις σας.



SUGRAND Συνεργάτες με παγκόσμια έργα Δίχτυ σκίασης


Έργο Αυστραλιανής Θερμοκηπίου: Εγκαταστάθηκε 70% Δίχτυ σκίασης για καλλιέργεια λαχανικών για βελτίωση του ελέγχου της θερμοκρασίας.


Κένυα Nursery Project: Αγορά 50% πράσινο Δίχτυ σκίασης για την παραγωγή λουλουδιών, αυξάνοντας την ετήσια απόδοση κατά 30%.


Σαουδική Αραβία Livestock Farm Project: Μεταχειρισμένο 90% μαύρο Δίχτυ σκίασης για την ψύξη των μαντηλών ζώων και τη μείωση της θερμοπληξίας στα ζώα.


Έργο φυτείας ανανά στις ΗΠΑ: Αγορά SUGRAND Δίχτυ σκίασης για ανανά καλλιέργεια σε χαμηλότερες θερμοκρασίες περιβάλλοντος. είναι σε άριστη κατάσταση εδώ και τρία χρόνια.



Συχνές ερωτήσεις σχετικά με το Δίχτυ σκίασης


Ε: Ποιες είναι οι χρήσεις του Δίχτυ σκίασης;

Α: Το Δίχτυ σκίασης χρησιμοποιείται ευρέως στη γεωργία και την κηπουρική για τη μείωση της έντασης του ηλιακού φωτός, τον έλεγχο της θερμοκρασίας και την προστασία των καλλιεργειών από την υπερβολική ζέστη. Βοηθά στη βελτίωση των συνθηκών ανάπτυξης των φυτών σε θερμοκήπια, φυτώρια και υπαίθριες φάρμες.



Ε: Ποιος είναι ο βέλτιστος ρυθμός σκίασης για τα λαχανικά;

Α: Ένα ποσοστό σκίασης 30%-50% παρέχει ένα κατάλληλο περιβάλλον καλλιέργειας για τα λαχανικά.


Ε: Ποιο χρώμα του Δίχτυ σκίασης είναι καλύτερο;

Α: Το μαύρο Δίχτυ σκίασης προσφέρει ισχυρότερη προστασία από την υπεριώδη ακτινοβολία, αλλά το πράσινο Δίχτυ σκίασης έχει πιο φυσική εμφάνιση και είναι κατάλληλο για ένα ευρύτερο φάσμα εφαρμογών.

Μάθετε περισσότερα: Ποιο χρώμα Δίχτυ σκίασης είναι το καλύτερο;


Ε: Πόσο διαρκεί το Δίχτυ σκίασης σας;

Α: Συνήθως 3-5 χρόνια, 5-10 χρόνια για ειδικές ανάγκες.


Ε: Υποστηρίζετε την προσαρμογή OEM του Δίχτυ σκίασης σας;

Α: Ναι. Μπορούμε να προσαρμόσουμε το βάρος, το μέγεθος και την ετικέτα με το λογότυπο της μάρκας σύμφωνα με τις απαιτήσεις σας.


Ε: Παρέχετε δείγματα για δοκιμή;

Α: Ναι, παρέχουμε δωρεάν δείγματα για χονδρεμπόρους. χρειάζεται μόνο να πληρώσετε το εξπρές τέλος.


Ε: Ποιος είναι ο χρόνος παράδοσης για ένα κοντέινερ 20 ποδιών;

Α: Γενικά παραδίδουμε εντός 20-35 ημερών από τη λήψη της κατάθεσης.


Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για το προϊόν HDPE Δίχτυ σκίασης, μπορείτε [στείλτε ένα ερώτημα για HDPE Δίχτυ σκίασης], θα σας παράσχω έναν κατάλογο προϊόντων και μια προσφορά.

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

Σχετικά με εμάς

Ο SUGRAND είναι κορυφαίος κατασκευαστής πλαστικών διχτυών γεωργικών και κατασκευαστικών προϊόντων στην Κίνα. Το sugrand διαθέτει προηγμένη τεχνολογία και πνευματική ιδιοκτησία. Τα γεωργικά πλαστικά δίχτυα sugrand αντιπροσωπεύουν περισσότερο από το 20% της παγκόσμιας αγοράς.

Γρήγοροι Σύνδεσμοι

Κατηγορία προϊόντων

Επικοινωνήστε μαζί μας

15 Όροφος, Πύργος Β, Έπαυλη Jin Zhong Huan, Hefei, Κίνα
+86-551-62531962
+86-156-0560-7108
Πνευματικά δικαιώματα © 2008- 2025 Hefei Grand Nets Co., Ltd. Με την επιφύλαξη παντός δικαιώματος. Sitemap